Dans ederek kilo verilir mi?

Dans etmek hepimizi mutlu ederken, aynı zamanda iyi bir zayıflama ve kalori harcama egzersizi olarak da çok uzun zamandır öne çıkıyor. İnsanların dans etmek için bana gelmesi, derse başlamamız için en önemli ve yeterli sebep. Dünya çapında en büyük zayıflama merkezlerinin dans ile zayıflama yöntemini yaygın olarak kullandıklarını araştırarak ulaşabilirsiniz. Aslında yapılacak şey basit: eğlenceli bulduğunuz ve sıkılmayacağınız dans tür veya türlerini tespit edin ve haftada en az 3 gün 40-50 dakika dans ederek zayıflayın. Eğer bunu bir eğitmen eşliğinde partner ve/veya partnerlerle yapabilirseniz çok daha eğlenceli hale gelecek, tutkuya dönüşecektir.

Dans etmek vücudumuzdaki birçok kas grubunu aynı anda çalıştırır ve kalori yakmamıza yardımcı olur. “İyi ama dans etmek ne kadar kalori yaktırır?”, “Bunun bir ortalaması yok mu?” diyebilirsiniz; ortalama 10 dakikalık dans egzersizi 100 kalori yaktırır diyebiliriz. Bu miktar yaptığınız dans türüne ve temponuza göre elbette değişiklik gösterir. Örnek vermek gerekirse, kondisyon bisikleti ya da yürüyüş bandı ile 10 dakikada harcanacak kalori ile eşdeğerdir. Dans etmek aynı zamanda bolca mutluluk hormonu salgılatır. Mutluluk hormonunun yağ yaktırdığını ve metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olduğunu yine detaylı araştırarak görebilirsiniz.

Dans ederek kolayca fit olmak isteyenlere ve kilo vermek isteyenlere küçük bir tüyo! Hareketli dans türlerini seçin! Dansın, ayrıca vücut esnekliğini artırma ve atletik yetenekleri yükseltme etkinsi unutmamak gerekli. Özellikle bir ayrıntıya dikkat etmek gerekli. Yeni başlayacakların ilgi duyduğu dans türlerinin ciddi şekilde eğitimini alması gerekir. Aksi takdirde istenmeyen şekilde sakatlanabilirsiniz.Yani macera başlamadan sona erebilir.

Molalarınızda yeterli miktarlarda su içmeye özen gösterin. Su içmek kaslarınızı daha efektif şekilde çalıştırmanıza yardımcı olur. Oryantal dans daha ince bir bele sahip olmanızı sağlarken Roman dansı ise göbek ve bel reflekslerinizi geliştirmenizi sağlar. Flamenko ve Latin dansları ise biçimli bir vücuda sahip olmanızı kolaylaştırır. Bunlar sadece birkaç örnek. Siz de ilgi duyduğunuz dansı seçin ve vakit kaybetmeden başlayın ;)

  • Dans
  • Kilo
  • Vermek
  • Fit
  • Zumba
  • Latin
  • Tango
  • Yazıyı Paylaş